Niesamowite animowane GIFy z kolekcji Carla Burtona

Myślałeś, że gify to przeżytek z epoki internetu lat 90’tych? Nic z tego. Nowojorski artysta Carl Burton dał im nowe życie.

Pliki w formacie .gif zostały tak dobrze przyjęte przez globalną sieć prawdopodobnie dla tego, że oprócz przechowywania skompresowanego obrazu pozwalają także na tworzenie prostych animacji. Osoby, które pamiętają jeszcze czasy stron stworzonych w czystym HTMLu, na pewno kojarzą także dla czego GIFy straciły na popularności. Szybko zaczęły pojawiać się na amatorskich stronach www, gdzie często użyte w nadmiarze powodowały nagły wzrost współczynnika odrzuceń. Obecnie najczęściej możemy je spotkać w formie śmiesznych gagów na serwisach rozrywkowych.

Niezwykle proste i klimatyczne animacje Carla Burtona

Za sprawą Carla Burtona stare, dobre GIFy otrzymały nowe życie. Ten nowojorski artysta stworzył całą kolekcję niezwykle prostych i absolutnie zachwycających animacji, które dzięki swojej oryginalności definitywnie wyróżniają się pośród tysięcy tego typu animacji. Artysta zadbał przede wszystkim o stworzenie odpowiedniego klimatu, który dość mocno pobudza zmysły widza. Zresztą oceńcie sami. Oto kilka z nich:

Niesamowiet animacje Carla Burtona

Niesamowiet animacje Carla Burtona

Niesamowiet animacje Carla BurtonaNiesamowiet animacje Carla BurtonaNiesamowiet animacje Carla Burtona

Carl Burton znany jest przede wszystkim jako twórca animacji 3D oraz ilustrator. Więcej jego inspirujących animacji i urzekających prostotą grafik znajdziecie na oficjalnej stronie – holographicwainscoting.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *