16 źródeł inspiracji, które pomogą zaprojektować wam naprawdę dobre logo.

Pamiętasz ile razy zabierając się do pracy nad zamówionym przez klienta logotypem w głowie była tylko pustka? Kompletny brak pomysłów i nieodparta chęć zrobienia czegoś „na odwal się”, żeby tylko mieć to już za sobą i zająć się następnym (może bardziej ciekawym) projektem. Niestety, brak weny nie oszczędza nikogo i nawet najbardziej kreatywnym designerom prędzej, czy później przyjdzie się z nim zmierzyć. Na nasze szczęście internet aż kipi od inspiracji, a wujek Google służy pomocą w ich znalezieniu. Wyszukiwarka grafiki, to jednak nie zbyt doskonałe narzędzie, które zasypie ekran masą niepasujących do naszych oczekiwań wyników, gdzie znajdziemy, między innymi takie perełki jak znaczek Supermena, czy Batmana.

Aby oszczędzić Wam tego widoku przygotowałem zestawienie 16 serwisów, które oferują tysiące dobrze zaprojektowanych logotypów, czyniąc z nich niezastąpione źródło inspiracji dla projektantów.

1. logomoose.com

logomoose.com

2. logofaves.com

logofaves.com3. logooftheday.com

ogooftheday.com

4. logoed.co.uk

logoed.co.uk5. logospire.com

logospire.com6. logopond.com

logopond.com7. logogalleria.com

logogalleria.com8. logofi.com

logofi.com9. logofury.com

logofury.com10. logolounge.com

logolounge.com11. logosauce.com

logosauce.com12. carbonmade.com

arbonmade.com13. thedesigninspiration.com

thedesigninspiration.com14. logodesignlove.com

logodesignlove.com15. designspiration.net

designspiration.net16. deviantart.com

deviantart.com

Większość z podanych wyżej serwisów posiada możliwość rejestracji i dodania własnych projektów, także po zakończonym procesie twórczej pracy warto pochwalić się swoim dziełem. Dodatkowo SEO’wców ucieszy fakt możliwości dodania linka do strony autora projektu.

Znacie inne, równie dobre źródła inspiracji pomocnej przy pracy nad logotypem? Podzielcie się nimi w komentarzach pod artykułem.

3 komentarze do “16 źródeł inspiracji, które pomogą zaprojektować wam naprawdę dobre logo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *