Brandign – 16 przykładów doskonale zaprojektowanych wizualizacji marki

Wizualizacja marki (ang. brand identity) to szereg elementów takich jak logotyp, nazwa, kolorystka, symbolika czy design, które łącznie tworzą jej wizerunek i ją jednoznacznie identyfikują.

Proces tworzenia wizerunku marki (zwanego także brandingiem), jest najlepszym „polem do popisu” dla każdego ambitnego designera. Dobrze zaprojektowany ma przede wszystkim spełniać swój podstawowy cel – budzić pozytywne skojarzenia i pozostać jak najdłużej w umysłach klientów. Kolor, kształt, krój czcionki, to wszystko ma niebagatelne znaczenie, a w odpowiednim połączeniu sprawi, że potencjalny klient natychmiast skojarzy wizerunek z odpowiednią nazwą firm. Tych kilka przykładów perfekcyjnie stworzonych brand identity pokaże wam jak, to powinno wyglądać:

Jeszcze parę lat temu tworzenie wizerunku marki polegało przede wszystkim na zaprojektowaniu logotypu, który później mógł być wykorzystywany na wizytówkach, stronie internetowe czy papierze firmowym. W tamtych czasach tylko niektóre, większe firmy decydowały się pójść o krok dalej i zlecić wykonanie całościowego brandingu objawiającego się np. w postaci koszulek, kubków czy długopisów. Obecnie ta sytuacja uległa diametralnej zmianie. Coraz więcej małych i średnich firm decyduje się na zaprojektowanie pełnego wizerunku marki,  w skład którego mogą wchodzić nawet takie elementy jak identyfikatory pracowników, dekoracja wnętrz biura firmowego, wszelkiego rodzaju odzież, malowanie floty aut, kubków, podkładek czy nawet stworzenie oryginalnego kroju czcionki. Ilość możliwości jest ograniczona tylko wyobraźnią projektanta.

1. Playground

playground

2. Projekt Pomarańcza

projekt-pomarancza

3. Pure Minds

Pure-Minds

4. Rest Group

rest-group

5. Rex Studio

rex

6. Zoom Advertising

zoom-adventures

7. 303 Design Squadron

303 Design Squadron

8. CentrePoing

CentrePoint

9. Cocadas – Bakery & Cafe

COCADAS-Bakery&Cafe

10. Electrowave

Electrowave

11. HeForShe

HeForShe

12. Jake Brandford

Jake-Brandford

13. Klavo

Klavo

14. Magrath

McGrath

15. Muzeum Pamięci Sybiru (Memorial Museum of Siberia)

Muzeum Pamięci Sybiru

16. Origami

origami

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *